Ronaldo wraca do Manchesteru United, by podpisać kontrakt na dwa lata, a po 12 latach wraca

Manchester United oficjalnie poinformował, że klub osiągnął porozumienie z Juventusem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Podpisuje kontrakt z Manchesterem United do czerwca 2023 roku.

Transfer Ronaldo posunął się szybko w piątek czasu lokalnego. Według doniesień rano wyjechał do Juventusu, a następnie samolotem opuścił Turynę. Manchester City był ostatnim możliwym domem dla Ronaldo. Manchester United dołączył do zespołu, a Manchester City zrezygnował z , Manchester United stał się jedynym możliwym następnym domem dla Ronaldo, a ostatecznie Ronaldo wrócił do Manchesteru United po upływie 12 lat.

Cristiano Ronaldo dołączył do Manchesteru United z portugalskiego Sports w 2003. Zagrał 292 razy, strzelił 181 goli i 69 asyst. Pomógł Manchesterowi United wygrać 3 tytuły Premier League, 1 tytuł Ligi Mistrzów, 1 tytuł FA Cup i 2 Puchary Ligi. wielokrotny mistrz Tarczy Wspólnoty i 1-krotny mistrz Klubowego Pucharu Świata. W 2009 opuścił Manchester United, aby dołączyć do Realu Madryt z 96 milionami euro.W 2018 dołączył do Juventusu z Realu Madryt.Teraz ponownie wrócił do Manchesteru United.